Aşk ve Gurur

...büyük çoğunlukla Aşk ve Gurur adıyla bilinse de, orijinal adı olan 'Pride and Prejudice'nin karşılığı Gurur ve Önyargı'dır. Aynı zamanda Aşk ve Gurur'da kendi aşkından izler olduğu öngörülmektedir.

Responsive image
YAZAR
Jane Austen
DOSYA BOYUTU
9,33 MB
YAYIN TARIHI
2019
DIL
Türkçe
ISBN
9786059372398

Aşk ve Gurur harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Jane Austen. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Jane Austen'den Aşk ve Gurur kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Biraz köylü, biraz geri kafalı olan Mrs. Bennet'ın hayattaki en büyük gayesi kızları Lydia, Mary, Kitty, Elizabeth ve Jane’ni varlıklı bir adamla evlendirmektir. Mr. Bennet ise karısının aksine tamamen farklı düşünmektedir.Zengin ve genç bir adam olan Charles Bingley bir gün Bennet ailesinin yaşadığı yerin yakınındaki bir malikâneyi kiralar ve olaylar başlar.Jane Austen'ın daha yirmi bir yaşında yazdığı Aşk ve Gurur Dünya edebiyatının en büyük romanlarından biridir. Roman taşralı bir kız olan Elizabeth Bennett ile toprak sahibi, zengin, soylu Fitzwilliam Darcy arasındaki ilişkiyi anlatır.Bayan Collins ile Maria bir iş için köye gittiklerinden, Elizabeth ertesi sabah yalnız başına oturmuş Jane’e mektup yazıyordu. Birdenbire kapının zili çaldı. Bir misafir geldiği kesindi. Bir araba sesi duymadığı için, genç kız bunun Leydi Catherine olabileceği endişesi ve saldırgan sorulardan kurtulmak isteğiyle yarım kalmış mektubunu kaldırırken kapı açıldı. Elizabeth şaşırıp kaldı. Çünkü gelen Bay Darcy’ydi ve yanında başka hiç kimse yoktu.(Tanıtım Bülteninden)  


Dram, romantik. Yönetmen: Joe Wright. Yıldız: Keira Knightley, Talulah Riley, Rosamund Pike vb. Beş Kız Kardeş Bennet'lar Anneleri Tarafından Sadece Kendilerine Bir Eş Bulmak Üzere Yetiştirilmişlerdir...